Proč jsem založil projekt Službyprocyklisty.cz

Jako vášnivý cyklista občas potřebuji při svých cestách znát nejbližší občerstvení, obchody, cykloservis, případně se může hodit i rychlé ubytování. Proto jsem se rozhodl, že pro nás cyklisty vytvořím web, kde najdeme místa, kde s kolem budeme vítáni a kde nás rádi obslouží. Dále zde najdeme různé zajímavé nabídky a akce pro cyklisty.

Vím, že městská cyklistika je ve fázi rozvoje a cyklistů bude ve městech přibývat víc a víc. Proto věřím, že se firmy a podnikatelé budou rozvíjejícímu se trendu cyklistiky přizpůsobovat.

Mým snem a přáním je, že jednou ve městech vznikne promyšlená infrastuktura pro pohodlnou a bezpečnou jízdu na kole, kde cyklisté nebudou řidiči a chodci považováni za otravný hmyz, ale budou respektovanou součástí městské dopravy, která je šetrná k životnímu prostředí nás všech. Ve městech bude dostatek stojanů na kola a také míst, kde se budeme moc na kole občerstvit, případně nakoupit a nebo si vyřídit něco na úřadech.

Všechno je to v našich rukách a jen my cyklisté můžeme díky vášnivé diskuzi s ostatními rozvíjet povědomí o městské cyklistice a snažit se tím motivovat ty správné lidi, kteří budou motivovat další lidi a všichni dohromady dokážeme moc…

Publikováno v Blog

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *